• Obecnie brak na stanie
Coverstich Brother CV3440 z dolnym przeplotem
 • Obecnie brak na stanie

Coverstich Brother CV3440 z dolnym przeplotem

2 580,00 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 2 580,00 zł,

: Brother CV3440
: BROTHER
Ilość

Obecnie brak na stanie
  Bezpieczne zakupy

Zaufane metody płatności.

  Darmowa wysyłka

Dla zamówień od 300 zł

  Zwrot zakupów

14 dni na zwrot zakupionego towaru

Linia Cover Stitch to zupełna nowość w ofercie Brothera. Szycie maszynami Cover Stitch pozwala na uzyskanie w pełni profesjonalnej jakości wykańczanej odzieży.

W powszechnym użyciu można spotkać kilka określeń na maszynę wykańczającą odzież ściegiem drabinkowym: coverlock, cover, kapówka, renderka. Na potrzeby opisu maszyn domowych z serii Cover Stitch można przyjąć uproszczenie, że każda z nich może być używana wymiennie.

Gdzie w ubraniach można znaleźć wspomniany ścieg drabinkowy i w jakich zastosowaniach pomaga posiadanie maszyn Cover Stitch? Ścieg drabinkowy można znaleźć wszędzie tam, gdzie wymagane jest trwałe zszycie materiału przy zachowaniu dużej elastyczności ściegu. A więc można go spotkać przy wykańczaniu dołu bluzek i koszulek, rękawków, przy wszywaniu ściągaczy, lamówek, szyjąc bieliznę, dresy i bluzy dresowe etc… A to tylko fragment z możliwych zastosowań ściegu drabinkowego!

Maszyny Brother Cover Stitch pozwalają także na szycie ściegiem łańcuszkowym. Ścieg ten służy do łączenia materiałów w miejscach, gdzie potrzebna jest duża wytrzymałość i odporność ściegu oraz jego elastyczność np. w jeansach, koszulach, odzieży roboczej itp.

W renderce zastosowano poręczną dźwignię do podnoszenia stopki i zmniejszania naprężenia nici. Ułatwia ona nawlekanie maszyny i operowanie materiałem. Poniżej dźwigni znajdują się pokrętła do ustawiania długości ściegu, mechanizmu dyferencyjnego, manualnego poruszania igielnicą.

Na lewo od igieł, na obudowie umieszczono przydatny, przyśpieszający pracę obcinacz nitek. W górnej części obudowy znajduje się zaś wygodny uchwyt do przenoszenia maszyny oraz pokrętło do regulacji docisku stopki. Przedni plastik obudowy został zaś ozdobiony przejrzystą, różnokolorową instrukcją drogi każdej z nici. Rozwiązanie to jest doskonale znane wszystkim użytkownikom overlocków Brother. Nawlekanie nici jest poprowadzone przez metalową antenę, trwałe rozwiązanie niespotykane w innych coverlockach domowych. Poprzez system chwytaczy i przelotek igła finalnie trafia do igły, która w odróżnieniu od poprzedniej generacji coverlocków Brother opuszcza się w kierunku płytki ściegowej pod kątem prostym. Zwiększa to siłę przebicia igły i zmniejsza uszkodzenia materiału spowodowane pracą igły. Dzięki zastosowanym mechanizmom nawlekanie covera CV3440 jest intuicyjne, co nie jest wcale takie oczywiste przy tak znacznym zaawansowaniu technicznym maszyny.

Do coverów z linii Cover Stitch dostępny jest szereg opcjonalnych akcesoriów, które poszerzają możliwe zastosowania maszyn o nowe funkcje. Posiadając je jesteś w stanie samodzielnie wykonać lamówki i szlufki nie ustępujące tym spotykanym w odzieży markowej. Oprócz szlufkarki  i lamownika do wszywania zaprasowanych lamówek dostępny jest również zwijacz (zwijający jedno i dwukrotnie), zestaw do obszywania krawędzi, oraz lamownik dwufunkcyjny (składający i wszywający niezaprasowane lamówki). Teraz żaden detal nie będzie dla Ciebie zbyt trudny i czasochłonny. 

Brother CV3440 pozwala na szycie 4 rodzajami ściegów (potrójny ścieg drabinkowy, ścieg drabinkowy podwójny wąski, ścieg drabinkowy podwójny szeroki, ścieg łańcuszkowy) w szerokiej gamie zastosowań i materiałów, zarówno w celach dekoracyjnych, jak i konstrukcyjnych.

Duży komfort pracy na coverlocku został osiągnięty poprzez powiększone pole robocze do wielkości 155 mm x 100 mm. Żaden inny cover na polskim rynku nie oferuje tak dużej przestrzeni roboczej. Dla zwiększenia wygody wszystkie dźwignie i pokrętła zostały przeniesione na prawą stronę maszyny tak, by nie były one przesłonięte materiałem w czasie pracy. Coverlock CV3440  posiada wydajny system oświetlenia LED, by praca nawet w złych warunkach oświetleniowych nie stwarzała problemu. Maszyna posiada również wolne ramię umożliwiając wykańczanie wąskich elementów
odzieży takich jak nogawki, rękawki i dekolty.

 Brother CV3440 posiada kilka specjalnych ściegów. Wszystkie są ściegami elastycznymi. Każdy z nich ma konkretne zastosowanie.

  ścieg łańcuszkowy przy zastosowaniu jednej igły i dwóch nici. Stebnówka na prawej i łańcuszek na lewej stronie. Jest ściegiem łączącym oraz może być używany do dekoracji . Elementy koszul, spodni.

 

 

 
 
 
Ścieg przykrywający przy zastosowaniu dwóch igieł i trzech nici. Wąski rozstaw igieł. Jest najpopularniejszy i nazywa się ściegiem drabinkowym. Dwie stebnówki na prawej i drabinka na lewej stronie. Idealny do wykańczania rękawów i dołów ubrań, przy wszywaniu ściągaczy, lamówek, szycia dresów i bluz dresowych, elementów kurtek i marynarek, bluzek, topów, koszulek polo, t-shirtów.

 

 

 

Ścieg przykrywający przy zastosowaniu dwóch igieł i trzech nici. Szeroki rozstaw igieł. Optymalny dla cienkich materiałów. Do przyszywania taśm, przykrywania szwów, do robienia szlufek do spodni.

 

 

 

Ścieg przykrywający przy zastosowaniu trzech igieł i czterech nici. Bardzo szeroki ścieg, w efekcie mamy trzy stebnówki na prawej stronie i rozbudowaną drabinkę na lewej stronie. Zastosowanie: najczęściej bielizna i odzież sportowa, polary.

 

 

Najważniejsze funkcje i możliwości:

 • potrójny ścieg drabinkowy
 • ścieg drabinkowy podwójny wąski,
 • ścieg drabinkowy podwójny szeroki
 • ścieg łańcuszkowy
 • powiększone pole robocze 15,5 cm x 10 cm
 • wolne ramię
 • mechanizm dyferencyjny

Akcesoria w zestawie z maszyną:       Akcesoria opcjonalne:
 • pokrowiec

 • pudełko na akcesoria

 • pęseta

 • siatka na nici (4szt)

 • nakładka na szpulkę (4szt)

 • szczoteczka

 • śrubokręt

 • igły (130/705H)#90:3 szt

 • stopka przezroczysta

 • śrubka (2szt)

 • podkładka szpulki

 • kontroler nożny

 • instrukcja DVD

 • instrukcja obsługi

 • zestaw zwijaczy
 • prowadnik taśmy ze skosu
 • prowadnik do szlufek
 • zestaw zwijaczy do taśmy
 • lamownik dwufunkcyjny

Kilka porad dotyczących coverloka Brother CV3440/CV3550

 

Cover niesamowicie przyspiesza wykańczanie ubrań - obrębienie brzegów oraz podwinięcie maszyna ta wykonuje w czasie jednej operacji. Efektem jest bardzo estetyczne, nienaganne i fachowe wykończenie odzieży. 


 

 

Aby w pełni korzystać z możliwości tego sprzętu warto poznać kilka zasad, które pomogą w przyjemny sposób pracować z tą maszyną.

 

Po pierwsze nici - cover najlepiej pracuje na dużych szpulkach, takich, jakich używa się do owerloków. Naprężenia są wtedy odpowiednie, nici się nie blokują i szycie przebiega bezproblemowo. 

Nici powinny być poliestrowe, dobrej jakości. Uważajcie na nici, które pochodzą od niesprawdzonych producentów, są zakurzone lub mają pętelki - nie ma wtedy szans, aby maszyna pracowała prawidłowo.

 

 

Po drugie - igły. Należy je dobierać do materiału jaki szyjecie - inne do dzianin inne do tkanin. Do covera wkładamy igły półpłaskie, takie jak do maszyny wieloczynnościowej czy owerloka. Niektórzy producenci mają w ofercie igły specjalnie przeznaczone do tego typu maszyny np. ORGAN EL x 705 do tkanin w rozmiarach 75, 80, 90 lub EL x 705CR SUK SERGER COVERSTICH do dzianin w rozmiarach  80-90.

Ważne jest, żeby igły były ostre i proste. Pamiętajcie o tym, że co jakiś czas należy igły wymieniać - tyczy się to każdej maszyny szyjącej. Igły się najzwyczajniej w świecie zużywają i tępią. 

Jeśli wiec cover nie wiąże ściegu, albo przepuszcza go - sprawdźcie i wymieńcie igły.

 

Po trzecie - sposób nawleczenia covera. Nie jest to trudna do nawlekania maszyna, ale warto przed pierwszym użyciem zapoznać się z instrukcją obsługi i dobrze poznać drogę prowadzenia nici. Może się okazać, że opuścicie jeden punkt i to zaważy na prawidłowej pracy tej maszyny.

 

Po czwarte - ważne jest prawidłowe kończenie ściegu, sposób wyciągania materiału spod stopki. Cover to maszyna, która po zakończonym szyciu przez chwilę jeszcze „trzyma” materiał, podobnie jak jest w owerloku. Aby uwolnić materiał spod maszyny należy to zrobić w fachowy sposób - najprościej jest po zakończonym szyciu podnieść igły do góry, pociągnąć materiał do tyłu, tak, aby wyciągnęło się trochę nici. 

Obcinamy nitki wychodzące od igieł - i tylko te i pociągamy materiał w lewą stronę, tak, aby nitki od igieł przeszły na lewą stronę materiału. 

Po tym obcinamy nitkę od chwytacza i zawiązujemy wszystkie nitki razem w supełek. Nic nie będzie się pruło.

Ważne jest aby nie szarpać za materiał, nie próbować go na siłę wyciągać spod stopki w ten sposób można uszkodzić maszynę lub wygiąć igły. 

Obecnie brak na stanie

Opis

Marka
Brother
Typ maszyny
Coverstich
Ilość wbudowanych ściegów
4 (potrójny ścieg drabinkowy, ścieg drabinkowy podwójny wąski, ścieg drabinkowy szeroki, ścieg łańcuszkowy)
System igieł
ORGAN ELx705
Odległość igły od ramienia maszyny
15,5 cm
Regulacja długości ściegu
od 2 - 4 mm
Regulacja szerokości ściegu
od 3 - 6 mm
Regulacja naprężenia nici
Tak
Wolne ramię
Tak
Manualny obcinacz igieł
Tak
Mocowanie stopek
system zatrzaskowy MATIC
Ilość stopek w zestawie
1
Pozycjonowanie igły
Tak - kołem pasowym
Wygodny uchwyt do przenoszenia
Tak
Prędkość szycia
1000 śc/min.
Oświetlenie
Led
Waga maszyny (netto)
8,6 kg
Regulowany docisk stopki
Tak
Zastosowanie
Szycie dzianin. Cover wyposażony jest w mechanizm różnicowy, co ułatwia szycie materiałów rozciągliwych.
Przeplot górny
Nie
Przeplot dolny
Tak
Nowy

Zobacz także